TOR    17:00 – 19:00              dvorana Vojašnica Kranj

SRE     15:30 – 16:30              dvorana Planina

Zadnji dve tekmi SDB

Kategorija: Starejše deklice B
Objavljeno Sreda, 13 Marec 2019
Napisal Urednik

Dekleta SDB so odigrale zadnji dve letošnji tekmi. Doma so izgubile z RK Olimpijo 17:28, prikazale pa so dobro igro. Tudi v Gorišnici v zadnji tekmi so nudile dostojen odpor, sicer relativno visoko izgubile, vendar prikazale dobro igro. Ekipa SDB je bila skozi celotno sezono zdesetkana, borile so se po najboljših močeh in prikazale velik napredek v individualni kvaliteti. Sezone brez pomoči precej mlajših soigralk iz MDB ne bi niti mogle dokončati. Tudi za mlajše deklice so bile tekme dobrodošla izkušnja.

dve tekmi SDB

Objavljeno Sobota, 26 Januar 2019

Ekipa SDB je odigrala prestavljeno tekmo 10. kroga v Račah. Gledali smo dokaj napet boj dveh enakovrednih ekip, na koncu pa so bile boljše domačinke z 28:21 (12:8). Dekleta so se trudila, za uspeh pa ni zmanjkalo prav veliko. Vseeno pohvale vsem dekletom.

V petek popoldan pa smo odšli na gostovanje 12. kroga v Ljubljano k RK Ljubljana. Prvi polčas je bil zelo slab, igra nam ni in ni stekla. Drugi polčas so dekleta odigrala precej bolje, še zmeraj pa je bila na koncu kar precejšnja razlika v prid domačink. Res je, da naše punce, ki so na žalost tudi tokrat igrale brez zamenjave, na tak način težko igrajo v korak z boljšimi ekipami. Končni rezultat 29:14 (19:8). Nova priložnost bo v gosteh proti RK Olimpiji.

Tekma s Krimom

Objavljeno Sobota, 19 Januar 2019

Starejša dekleta B so doma odigrale tekmo s Krimom. Gosteje so bile premočne, zmagale so z 11:27 (4:15). Ekipa je večji del tekme odigrala solidno, na trenutke tudi dobro. Med tekmo je prišlo do dodatnih poškodb v že tako oslabljeni ekipi, kar je še povečalo razliko. Priložnost za boljši rezultat bo že v ponedeljek, ko gostujemo pri RK Rače.

SDB domača tekma z ŽRK Z DEŽELE

Objavljeno Nedelja, 16 December 2018

Ekipa SDB je v soboto, 15.12. doma odigrala tekmo z gostjami iz Celja.

Tekma se je začela precej čudno. Že tako maloštevilčna ekipa je zaradi dveh manjkajočih igralk začela tekmo z igralko manj. Malce kasneje se je ekipa le popolnila. Glede na situacijo z zasedbo, igranje brez menjav in mlačen pristop igralk je bil potek tekme kar pričakovan, na odmor smo odšli z zaostankom 5:15. V drugem polčasu so se dekleta le zbrala in prikazala drugo plat, končni rezultat je bil 14:27. Za prvi del tekme si dekleta zaslužijo grajo, za drugega pa pohvalo.

gostovanje pri Zelene doline Žalec

Objavljeno Nedelja, 09 December 2018

V Žalcu so 9.12. 2018 dekleta SDB odigrala tekmo s favorizirano ekipo Zelene doline Žalec. Po slabšem začetku (7:1) so vzpostavile ravnotežje in se odlično upirale fizično močnejši in starostno ter številčno mnogo bolj uravnoteženi domači ekipi. Igrale so premišljeno v napadu in brez večjih napak in čvrsto v obrambi. Drugi polčas je prinesel še boljšo igro, z zadetki od daleč so držale ravnotežje in bile popolnoma enakovredne gostiteljicam. Na koncu je bilo 24:14.

Z borbo do zadnjega piska, celotnim pristopom in odnosom si ekipa zasluži vse spoštovanje. Veseli, da je v igri opaziti napredek iz tekme v tekmo.